Licensed to Southern Cal High School   HY-TEK's Meet Manager 3/31/2014 07:12 PM
                  SCC Earlybird Co-ed Track Meet - 3/31/2014                   
                                Lake City, Iowa                                
                                    Results                                    
 
Event 2  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Spencer, Sam                 South Centra           5-10.00  
  2 Wegner, Sam                  Ikm-Manning           J5-10.00  
  3 Obert, Sam                   Coon Rapids-           5-06.00  
  4 habben, parker               Sioux Ctrl,           J5-06.00  
  5 Gibson, Sawyer               Glidden-Rals           5-04.00  
 
Event 4  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Spencer, Sam                 South Centra          18-00.00  
  2 Schoop, Cody                 South Centra          17-06.50  
  3 habben, parker               Sioux Ctrl,           17-06.00  
  4 Blum, Ryan                   Gilbert               17-00.00  
  5 leer, nate                   Sioux Ctrl,           16-11.00  
  6 Halvorsen, Ashten            Sccjv                 16-07.50  
 
Event 6  Boys Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Warehime, Skylar             Prairie Vall            143-01  
  2 Thraen, Joe                  Ikm-Manning             141-05  
  3 Carlyle, Chris               East Sac                139-04  
  4 Fonken, Blake                Sccjv                   128-09  
  5 Schoop, Cody                 South Centra            123-11  
 
Event 8  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Schoop, Cody                 South Centra          45-09.00  
  2 Thraen, Joe                  Ikm-Manning           44-00.00  
  3 Davis, Wyatt                 Coon Rapids-          43-11.00  
  4 Petersen, Nick               Ikm-Manning           38-02.00  
  5 Borkowski, Noah              Glidden-Rals          37-11.50  
  6 Doty, Reno                   Coon Rapids-          37-06.00  
 
Event 10  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 South Central Calhou  'A'                           9:22.88  
  2 Sioux Ctrl, SR  'A'                                 9:35.48  
  3 Prairie Valley  'A'                                 9:43.40  
  4 East Sac  'A'                                       9:50.62  
  5 Gilbert  'A'                                       10:03.84  
  6 Ikm-Manning  'A'                                   10:33.15  
 
Event 12  Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Richards, Brad               Gilbert               11:26.53  
  2 Yak, Moses                   St. Mary's            11:37.39  
  3 Farrington, Lucas            South Centra          11:38.03  
  4 demers, dalton               Sioux Ctrl,           11:38.48  
  5 Johsnon, Matt                Ikm-Manning           12:30.91  
  6 Murley, Andrew               East Sac              12:40.12  
 
Event 13  Boys 4x110 Meter Shuttle Hurdle
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 South Central Calhou  'A'                           1:04.71   3 
  2 East Sac  'A'                                       1:10.82   3 
  3 Sioux Ctrl, SR  'A'                                 1:11.30   3 
  4 Coon Rapids-Bayard  'A'                             1:12.72   2 
  5 South Central Calhoun JV  'A'                       1:14.03   2 
  6 Prairie Valley  'A'                                 1:17.21   2